REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Gaming Factory: Zawieszenie obrotu

GPW, zgodnie z żądaniem zgłoszonym przez KNF, zawiesiła w piątek obrót papierami niedawnego debiutanta. Inwestorzy nie kryli zdziwienia i czekali z niecierpliwością na podanie przyczyny.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

– Chodzi o nieprzekazanie raportu kwartalnego w terminie określonym przepisami – poinformowało nas biuro prasowe GPW. Komunikat w tej sprawie w piątek opublikowała też Komisja. Podkreśliła, że spółki obowiązane były do przekazania raportów za I kwartał do 29 lipca (po uwzględnieniu dodatkowego okresu 60 dni, jakie dostały z uwagi na pandemię).

Sytuacja jest ciekawa. Gaming Factory podkreśla, że podlega przepisom rozporządzenia ministra finansów (w sprawie informacji bieżących i okresowych) dopiero od dnia złożenia wniosku o dopuszczenie akcji oraz praw do akcji do obrotu, czyli od 10 lipca. „Powyższe podstawy nie nakładały na spółkę obowiązku publikacji raportu za I kwartał 2020 r." – napisał zarząd Gaming Factory w oświadczeniu. Odniósł się też do przedłużonego z uwagi na pandemię terminu. W jego ocenie dotyczy on emitentów, dla których obowiązywał pierwotny termin. Nie zamierza jednak wojować z nadzorcą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA