Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Chodzi o nieprzekazanie raportu kwartalnego w terminie określonym przepisami – poinformowało nas biuro prasowe GPW. Komunikat w tej sprawie w piątek opublikowała też Komisja. Podkreśliła, że spółki obowiązane były do przekazania raportów za I kwartał do 29 lipca (po uwzględnieniu dodatkowego okresu 60 dni, jakie dostały z uwagi na pandemię).
Sytuacja jest ciekawa. Gaming Factory podkreśla, że podlega przepisom rozporządzenia ministra finansów (w sprawie informacji bieżących i okresowych) dopiero od dnia złożenia wniosku o dopuszczenie akcji oraz praw do akcji do obrotu, czyli od 10 lipca. „Powyższe podstawy nie nakładały na spółkę obowiązku publikacji raportu za I kwartał 2020 r." – napisał zarząd Gaming Factory w oświadczeniu. Odniósł się też do przedłużonego z uwagi na pandemię terminu. W jego ocenie dotyczy on emitentów, dla których obowiązywał pierwotny termin. Nie zamierza jednak wojować z nadzorcą.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?