REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Pomocna wypłata z Cyfrowego Polsatu

Nowa polityka dywidendowa Cyfrowego Polsatu mówi, że przez trzy lata z rzędu, licząc od tego roku, grupa będzie wypłacać po minimum 0,93 zł na akcję, czyli w sumie przekaże inwestorom ponad 1,8 mld zł.
Foto: parkiet.com

Zygmunt Solorz wraz ze spółkami zależnymi ma 57,34 proc. akcji Cyfrowego Polsatu i większość tej sumy trafi właśnie do nich. Gdy Cyfrowy Polsat w marcu ogłosił tę politykę, domysłom, dlaczego to robi, nie było końca. Wezwanie na ZE PAK nieco wyjaśnia sprawę.

Tegoroczna dywidenda podzielona jest na dwie części. 3 lipca grupa wypłaciła 287,8 mln zł (0,45 zł na akcję), a drugą transzę (0,48 zł na walor) wypłaci im na początku października. Według naszych obliczeń na spółki Zygmunta Solorza, w tym te, które są bezpośrednio akcjonariuszami PAK-u – przypadnie około 340 mln zł. Giełdowi inwestorzy czekają także na decyzję miliardera w sprawie Netii. Cyfrowy Polsat ma obecnie 66 proc. akcji stacjonarnego telekomu. Gdyby chciał ogłosić w tym roku wezwanie na pozostałe 34 proc., to do 2 października obowiązuje cena z poprzednich transakcji, czyli 5,77 zł za walor. Potem cena nie będzie mogła być niższa od średniej z trzech i sześciu miesięcy przed ofertą. Papiery Netii w tym roku tracą na wartości. Gdy zamykaliśmy to wydanie, kosztowały 4,62 zł zł, o 2,2 proc. mniej niż we wtorek. ziu

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA