REKLAMA
REKLAMA

Technologie

LiveChat: Dobre perspektywy

Od początku roku notowania LiveChatu wzrosły ponaddwukrotnie. Nie brakuje jednak opinii, że potencjał się nie wyczerpał. Średnia cena docelowa z najnowszych rekomendacji dla LiveChatu wynosi 93 zł i jest o 6 proc. wyższa od aktualnego kursu rynkowego –wynika z naszych szacunków.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Analitycy podkreślają, że atutem spółki jest nie tylko szybko rosnący i wysokomarżowy biznes, ale również płacona dywidenda. Z zysku netto za rok obrotowy zakończony 31 marca 2020 r. spółka chce wypłacić (łącznie z zaliczkami) 2,48 zł. W styczniu do akcjonariuszy popłynęła już zaliczka w wysokości 0,6 zł na akcję, a druga wyniesie tyle samo i zostanie wypłacona 6 sierpnia. Pozostałe 1,28 zł trafi na konta 1 września (dniem ustalenia prawa będzie 25 sierpnia).

W roku finansowym zakończonym 31 marca 2020 r. grupa wypracowała 130,9 mln zł przychodów i 76,1 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost o odpowiednio 19,7 i 33 proc. Zdaniem analityków nadchodzące miesiące dla spółki zapowiadają się bardzo dobrze. Są przekonani, że będzie beneficjentem trwającej pandemii (przyspieszona cyfryzacja). Pomaga jej też poszerzenie oferty produktów i zmiana cenników. Konrad Księżpolski, autor najnowszej wyceny, która w czwartek została upubliczniona, zwraca uwagę, że wskaźnik ceny do zysku dla LiveChatu jest na poziomie 22,4, co wydaje się niską wyceną, biorąc pod uwagę wzrost tegorocznego zysku netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA