Technologie

Cyfrowy Polsat: W lipcu finał transakcji za 7,1 mld zł

Po tej transakcji Hiszpanie będą kontrolowali ponad połowę masztów komórkowych w Polsce – wyliczył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Foto: Bloomberg

Mimo to wydał Cellneksowi Poland zgodę na przejęcie spółki Polkomtel Infrastruktura od Grupy Cyfrowego Polsatu. Grupa kontrolowana przez Zygmunta Solorza zapowiada, że do finalizacji transakcji dojdzie w lipcu, czyli szybciej niż pierwotnie sygnalizowano.

To wszystko oznacza, że decyzja w sprawie transakcji, której wartość ma wynieść 7,1 mld zł, zapadła w niecałe trzy miesiące. Wniosek Cellneksu w tej sprawie wpłynął do UOKiK 18 marca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.