REKLAMA
REKLAMA

Technologie

W stacjonarnym internecie nie rośnie się łatwo

Pięciu największych dostawców dostępu do internetu w technologii kablowej w kraju odnotowało w 2018 r. przyrost abonentów o zaledwie 0,7 proc. – wynika z analizy „Parkietu".
Foto: Bloomberg

Trzej najwięksi operatorzy telekomunikacyjni oferujący usługi stacjonarne opublikowali już dane za pierwszy kwartał br., ale o większym gronie przedstawicieli tego segmentu znane są informacje za rok ubiegły. Pokazują one, że mimo inwestycji w zasięg coraz szybszych łączy dostępowych w technologii doziemnej abonentów usługi nie przybywa w zauważalny sposób.

Dwa czynniki wzrostu

W 2018 roku pięć największych firm oferujących stacjonarny dostęp do internetu powiększyło grono abonentów o raptem 36 tys. i obsługiwało w grudniu niecałe 4,95 mln użytkowników.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA