REKLAMA
REKLAMA

Technologie

BoomBit już na GPW. Co czeka branżę?

Producent gier był czwartym tegorocznym debiutantem. Przygodę z giełdą zaczął z przytupem. Czy jego kurs ma jeszcze potencjał do wzrostu?
Foto: Adobestock

Indeks WIG.GAMES podczas wtorkowej sesji lekko rósł, ale gwiazdą była spółka, która do niego nie należy: BoomBit. Zadebiutowała we wtorek i była rynkowym liderem wzrostu podczas sesji. Notowania rozpoczęła od niemal 20-proc. zwyżki, a po południu prawa do jej akcji drożały o 16 proc. przy wysokim obrocie.

Pohamowany apetyt

Udany debiut BoomBita nie jest zaskoczeniem. Już podczas oferty publicznej widać było duże zainteresowanie jego akcjami. Liczba ponad 3 tys. zapisów stawia IPO tej spółki na szóstym miejscu pod względem popularności ofert wśród inwestorów indywidualnych w ostatnich czterech latach. Z kolei w branży gier to rekord w historii warszawskiej giełdy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA