REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Ovid Works bliżej debiutu

Studio złożyło już dokument informacyjny. Chce pojawić się na małej giełdzie jeszcze w pierwszym półroczu. W wakacje zamierza wypuścić grę, bazującą na twórczości Franza Kafki.
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

- Złożenie dokumentu informacyjnego na GPW to nasz ostatni krok na drodze do debiutu na rynku NewConnect. Liczymy, że giełda dopuści nasze akcje do obrotu jeszcze w pierwszym półroczu – komentuje Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

Studio zostało założone pięć lat temu. W 2017 r. zaprezentowało grę „Interkosmos". Zebrała ona 92 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam. Jednocześnie studio prowadziło prace nad swoim flagowym tytułem „Metamorphosis", w którym mają się pojawić liczne inspiracje twórczością Franza Kafki. W grze wcielimy się w człowieka, który w tajemniczy sposób zmienił się w insekta i jego głównym zadaniem jest powrót do pierwotnego ciała. Premiera ma odbyć się w tegoroczne wakacje, o dokładnej dacie studio ma poinformować w ciągu najbliższych tygodni.

- Równolegle prowadzimy pracę nad „Falling Star" (sequel „Interkosmosu") oraz grą mutiplayer, inspirowaną planszówką „Nemesis", którą tworzymy wspólnie ze słynnym wrocławskim Awaken Realms – wymienia Dębowski. Gra ta będzie wykorzystywała model „zdrajcy", który zostanie opracowany i udostępniony w wyniku badań GameINN 3 organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Premiera gry planowana jest w 2021 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA