REKLAMA
REKLAMA

Technologie

ABC Data: PZU OFE cofa pozew

PZU OFE cofa pozew, złożony przeciwko spółce, uchylający uchwałę w sprawie zgody na zbycie przedsiębiorstwa na rzecz Also. Wszystko wskazuje, że fundusz zaakceptował podwyższoną cenę w wezwaniu.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

ABC Data poinformowała, że 11 marca otrzymała mailem oświadczenie o cofnięciu pozwu od Marcina Żółtka, prezesa PTE PZU, działającego w imieniu Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU.

„Pragniemy poinformować, że w dniu 8 marca 2019 roku Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU reprezentujące Otwarty Fundusz Emerytalny PZU ,,Złota Jesień" cofnęło pozew złożony przeciwko ABC Dacie w przedmiocie uchylenia uchwały nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 6 lutego 2019 r. wraz z wnioskiem o uchylenie udzielonego zabezpieczenia. Potwierdzenie złożenia wniosku o wycofanie pozwu Towarzystwo otrzymało w dniu dzisiejszym" – brzmiała treść wiadomości.

Kilka dni temu ABC Data informowała, że Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenie OFE PZU Złota Jesień, wstrzymując wykonanie uchwały walnego zgromadzenia ABC Daty w sprawie zgody na zbycie przedsiębiorstwa na rzecz Roseville Investments (Also).

W międzyczasie doszło jednak do podwyższenia ceny w wezwaniu i można było się spodziewać, że stało się tak właśnie z uwagi na presję ze strony PZU. Cena poszła w górę do 1,44 zł z 1,3 zł za akcję. Zapisy w wezwaniu trwają do 18 marca. Wykonalność uchwały o sprzedaży przedsiębiorstwa jest jednym z warunków powodzenia wezwania.

W chwili ogłoszenia wezwania grupa Also nie posiadała akcji ABC Daty, a MCI Venture Projects VI SKA miało 60,72 proc. Po osiągnięciu 90 proc. przejmujący rozważą wycofanie spółki z giełdy.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA