Technologie

Technologiczna bitwa o inwestorów giełdowych

Nowa platforma dla klientów domów maklerskich.

Kierowane przez Adama Górala Asseco Poland przygotowało nową platformę transakcyjną.

Foto: materiały prasowe

Asseco Poland, jeden z czołowych dostarczycieli oprogramowania dla domów maklerskich, wchodzi na rynek z nową odsłoną swojego sztandarowego produktu Promak. Firma, która współpracuje z największymi brokerami, tj. DM PKO BP czy DM Banku Handlowego, uruchomiła platformę ePromak Next, która ma ułatwić życie inwestorom giełdowym.

– Asseco rozwija markę produktów Promak na rynku kapitałowym od przeszło 20 lat. Teraz postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowej platformy tradingowej, która będzie jeszcze bardziej intuicyjna – mówi Artur Trunowicz, dyrektor pionu rynku kapitałowego w Asseco Poland. Jak podkreśla, w tworzeniu platformy brali udział także inwestorzy giełdowi. – Postawiliśmy na komunikację z inwestorami giełdowymi, omawiamy z nimi trendy, ich preferencje na poziomie każdego komponentu, tak aby powstało rozwiązanie, które doskonale odpowiada ich potrzebom – mówi Trunowicz.

Ruch Asseco to także odpowiedź na ostatnie wydarzenie w obszarze IT w branży domów maklerskich. Nie tak dawno autorską platformę mInwestor uruchomił DM mBanku. – mInwestor działa dopiero dwa miesiące, a już połowa naszych klientów inwestuje w nowym systemie – podkreśla Barbara Tomczuk, dyrektor w DM mBanku. Nową platformę, eTrader, uruchomił też ostatnio CDM Pekao. Została ona stworzona przez zespół CDM Pekao we współpracy z firmą Efigence.

Przestarzałe platformy transakcyjne powoli odchodzą więc do lamusa, a sami brokerzy podkreślają, że walka o klientów odbywa się dziś także na polu nowych technologii.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.