REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Kolejny twórca gier idzie na małą giełdę

DRAGO entertainment chce w drugim półroczu zadebiutować na NewConnect. Studio ma już za sobą kampanię crowdfundingową.
Foto: Bloomberg

W grudniu spółka pozyskała od inwestorów ponad 1,3 mln zł. Środki przeznaczy m.in. na produkcję pięciu symulatorów oraz dopracowanie i wydanie własnej gry. - Konsekwentnie realizujemy plan wejścia na rynek NewConnect. Właśnie rozpoczęliśmy proces przekształcenia DRAGO entertainment ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. To niezbędne, aby móc dołączyć do grona spółek publicznych. Dodatkowo zawarliśmy umowę na pełnienie funkcji autoryzowanego doradcy w procesie upublicznienia na rynku NewConnect z INC – mówi, cytowana w komunikacie, Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Spółka doświadczenie w branży zdobywała realizując gry na zlecenie. W 2018 r. podjęła decyzję o tworzeniu własnych, autorskich gier, co było głównym powodem rozpoczęcia wspomnianej już kampanii crowdfundingowej.

Wśród zaplanowanych przez spółkę tytułów są m.in. symulatory: „Gas Station Simulator", „Food Truck Simulator", „Airport Contraband", „Detective Simulator" oraz „Paparazzi Simulator". Studio podkreśla, że wszystkie te gry zostały już zapowiedziane na platformie Steam i cieszą się zainteresowaniem potencjalnych graczy. Dwa z nich znalazły się w krótkim czasie od zapowiedzi na liście najbardziej oczekiwanych gier na Steamie.

Wydawcą wszystkich tytułów studia jest Movie Games, spółka notowana na NewConnect, która jest jednocześnie jednym z udziałowców DRAGO entertainment. Na NewConnect i GPW jest już w sumie notowanych prawie 40 spółek z branży gier.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA