Technologie

Pracownicy w sporze z Orange Polska

Telekom chce przenieść do innych miast pracowników call center. Związkowcy protestują.
Foto: Bloomberg

W ramach restrukturyzacji zatrudnienia Orange Polska zaproponował kilkuset pracownikom – własnym i zatrudnionym przez firmy zewnętrzne – zmianę miejsca pracy. Zdaniem Związku Zawodowego Błękitna Linia (ZZBL) w ten sposób operator wymusza odejścia. Związek zapowiedział spór zbiorowy.

Przenosiny z call center

Od zarządu Orange Polska ZZBL domaga się wstrzymania przeniesienia pracowników firmy z Chorzowa, Pszczyny, Opola i Legnicy do Katowic, pracowników z Poznania i Szczecina do spółki Contact Center (Grupa Arteria) i zwolnienia pracowników outsourcingowych w tych miastach, a także wyrównania wynagrodzenia za trzy lata wstecz pracownikom outsourcingowym i wpłaty na rzecz zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w Orange nieco ponad 101,6 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Parkiet

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.