REKLAMA
REKLAMA

Technologie

R22 jeszcze mocniej podkręca tempo

Zagraniczni klienci i potencjał międzynarodowego rozwoju biznesu – na takie firmy stawia giełdowa spółka. Będą kolejne zakupy?

Kapitalizacja R22 przekracza 350 mln zł. Spółką zarządza Jakub Dwernicki, który po niedawnym dokupieniu akcji ma ponad 18-proc. udział w kapitale.

Foto: parkiet.com

O prawie 4 proc., do 25 zł, drożały we wtorek akcje R22. Rano na rynek trafiła informacja o skorzystaniu przez spółkę z opcji wykupu mniejszościowych udziałów w segmencie hostingu. Dzięki planowanej na 31 stycznia transakcji udział R22 w spółce H88 wzrośnie do 100 proc. Ten rentowny biznes będzie już zatem w całości przypadał na akcjonariuszy giełdowej spółki, co pozytywnie wpłynie na wypłatę dywidendy. R22 chce co roku wypłacać minimum 30 proc. skonsolidowanego zysku netto, przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

Inne projekty pod lupą

Wartość transakcji odkupienia pozostałych udziałów w H88 to około 29 mln zł. Zakup jest pokłosiem zawartej niespełna rok temu umowy wykupu 28,5 proc. udziałów. Pierwszą część wykupu zrealizowano w lipcu 2019 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA