Technologie

Exatel liczy na fundusz

Co dalej z hurtową siecią #Polskie5G?
Foto: materiały prasowe

Latem ubiegłego roku Exatel jako inicjator projektu #Polskie5G poinformował o tym, że raport firmy Accenture nt. możliwości budowy hurtowej jednej sieci 5G w paśmie 700 MHz został przekazany premierowi. Od tamtej pory nie słychać o postępach w projekcie. Z naszych informacji wynika, że trwają dalsze analizy i odbywają się spotkania sygnatariuszy porozumienia pracujących nad koncepcją #Polskiego5G, czyli czterech operatorów mobilnych, Exatela i państwowej grupy PFR.

Co ciekawe, Exatel jest najwyraźniej nadal przekonany, że hurtowa sieć 5G z udziałem państwa powstanie. Martyna Lewandowska, rzeczniczka państwowego telekomu, pytana o plany firmy na ten rok poinformowała nas o trzech wnioskach o dofinansowanie, które złożył operator.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.