Technologie

Play Communications: Uwaga na aktywistów

Rekordowo wysoki jest kurs akcji Play Communications. W poniedziałek w ciągu dnia za akcję grupy, do której należy P4, operator sieci komórkowej Play, płacono nawet 37,1 zł, czyli więcej niż właściciele operatora zainkasowali w 2017 roku w publicznej ofercie (36 zł). Od tego czasu telekom wypłacił też dwa razy dywidendę.

Jean-Marc Harion, prezes P4 (Play).

Foto: materiały prasowe

Powodów siły Playa część analityków upatruje w oczekiwanych dobrych wynikach za 2019 rok i dywidendzie. Część zwraca uwagę, że kurs komórkowej sieci rośnie po tym, jak zyskują papiery Orange Polska. Telekom także ma ostatnio dobrą passę. Za walor pomarańczowego operatora płacono na zamknięciu w piątek 7,86 zł. Przez trzy tygodnie od początku roku do wczorajszego popołudnia kurs Orange Polska zyskał ponad 10 proc.

Wzmacniająco na notowania Orange i Playa mogą działać opisane w tym wydaniu doniesienia o zmianie ofert w Cyfrowym Polsacie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.