REKLAMA
REKLAMA

Technologie

PGE: Gigant decyduje o inwestycji

Trzeci rok w PGE Systemy trwają przygotowania do budowy nowego sytemu łączności dla pracowników firm energetycznych. Zarząd spółki zależnej od energetycznego giganta proponuje, aby zerwać z wieloletnią tradycją i zamiast w technologii TETRA zbudować system w technologii nowszej – LTE 450.

W PGE o finansowanie sieci LTE 450 stara się Andrzej Piotrowski, b. wiceminister energii, wiceprezes PGE Systemy.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

PGE ciągle nie zdecydowało, czy wyłoży na ten projekt pieniądze. – Skierowaliśmy wniosek do komitetu inwestycji. Spodziewam się decyzji w ciągu „pojedynczych" tygodni – powiedział we wtorek Andrzej Piotrowski, wiceprezes PGE Systemy. Wiadomo, że Piotrowski, były wiceminister energii, jest pomysłodawcą projektu.

O jaki budżet starają się PGE Systemy ani Piotrowski, ani Michał Kot, również wiceprezes spółki, nie chcieli zdradzić.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA