REKLAMA
REKLAMA

Technologie

R22 wpisuje się w konsolidacyjną falę

Najwięcej ciekawych firm do kupienia jest w sektorze IT – oceniają inwestorzy strategiczni i finansowi. W tym roku transakcji nie zabraknie.

Kapitalizacja grupy R22, której prezesem jest Jakub Dwernicki, w ostatnich miesiącach mocno rośne. Teraz wynosi 370 mln zł.

Foto: parkiet.com

Najwięcej transakcji na krajowym rynku fuzji i przejęć w 2019 r. zrealizowano w sektorze TMT (technologia, media, telekomunikacja). Zdaniem ekspertów będzie on wiódł prym w statystykach również w 2020 r. W ten trend wpisuje się technologiczna spółka R22, która systematycznie powiększa swoją grupę. Właśnie poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy zakupu akcji spółki Profitroom za 30 mln zł.

Wycena idzie w górę

R22 zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w 2017 r. Kurs akcji długo utrzymywał się w okolicach ceny z IPO (17,5 zł), ale w ostatnich kilkunastu miesiącach zaczął iść w górę w reakcji na konsekwentny wzrost przychodów i zysków oraz wypłatę dywidendy. Jak ustaliliśmy, najnowsza inwestycja nie wpłynie na zamianę polityki dywidendowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA