REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Play i Plus ścigają się o koszulkę lidera 5G

Play nie może pobierać opłat za 5G w Trójmieście bez nowych pozwoleń od UKE. Plus uważa, że dodatkowych zgód nie potrzebuje.

Jean-Marc Harion, prezes P4, operatora sieci Play (grupa Play Communications)

Foto: Archiwum

Rusza wyścig o tytuł lidera 5G w Polsce. Na razie biorą w nim udział Play Communications i Grupa Cyfrowy Polsat. Oba telekomy przekonują, że są bliskie uruchomienia komercyjnego 5G.

Kto pierwszy

Jeszcze w 2019 roku Play zapowiedział, że uruchomi ponad 100 nadajników 5G w paśmie 2100 MHz w Trójmieście. We wtorek Jean-Marc Harion, prezes Playa, przedstawił plan jeszcze raz na konferencji poświęconej rozbudowie infrastruktury operatora. – To nie są testy – podkreślał Harion. Jak mówił, operator nie zamierza wyłączać raz uruchomionego 5G i zakupił 200 routerów. Wierzy, że tegoroczne targi w Barcelonie przyniosą wysyp telefonów obsługujących 5G, a na razie z trzema grupami użytkowników będzie opracowywać możliwości konkretnego zastosowania technologii. Jednak z formalnego punktu widzenia Play nadal czeka na zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by zaoferować odpłatne usługi. Ubiegając konferencję Playa, pod koniec ubiegłego tygodnia Polkomtel, operator sieci Plus, zapowiedział, że jeszcze w tym kwartale w ponad siedmiu miastach komercyjnie zaoferuje usługi w nowej technologii, korzystając z pasma 2600 MHz. W kuluarach konferencji Playa powątpiewano, czy w związku z podejściem UKE plan Plusa się uda.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA