REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Artifex Mundi uspokaja inwestorów

Od czasu debiutu na GPW akcje zabrzańskiej spółki tanieją, a w ostatnich dniach przecena przybrała na sile. Co się dzieje?

Kapitalizacja Artifeksu Mundi, zarządzanego przez Tomasza Grudzińskiego, wynosi 100 mln zł.

Foto: Archiwum

Ze spółki nie napływają negatywne wiadomości, lecz mimo to inwestorzy wyprzedają jej akcje. W ubiegłorocznej ofercie publicznej płacono za nie ponad 22 zł, a kilka dni temu kurs spadł poniżej 10 zł. W czwartek ustabilizował się na poziomie 9,5 zł.

– Rynkowa wycena jest drastycznie niska. Gwałtowną przecenę wiążę ze zniecierpliwieniem inwestorów dotychczasowym brakiem sukcesów segmentu F2P (gry darmowe, z opcją mikropłatności – red.) – mówi „Parkietowi" prezes Artifeksu Tomasz Grudziński.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA