Technologie

ML System zadebiutował już na GPW

Akcje technologicznej spółki po godzinie od wejście na rynek główny zniżkują o 1,85 proc., do 26,5 zł.
Foto: materiały prasowe

Dawid Cycoń, prezes ML System

Foto: materiały prasowe

Czwartek to pierwszy dzień notowań na rynku głównym podkarpackiej spółki ML System, która produkuje materiały budowlane zintegrowane technologią fotowoltaiczną. Spółka z emisji publicznej akcji pozyskała 34,6 mln zł, które ma przeznaczyć na rozwój oferty, głównie transparentnych szyb z kropkami kwantowymi.

Dziś ML System podała też informację o uzyskaniu dofinansowania od NCBiR wielkości 25,8 mln zł na projekt badawczy, którego celem jest opracowanie wysokosprawnego ogniwa PV, bazującego na połączeniu tradycyjnej technologii krzemowej z nanomateriałem, tj. kropkami kwantowymi. Całkowita wartość projektu wyniesie 34,6 mln zł. To największy grant w historii firmy.

- Fakt, że zostaliśmy docenieni przez NCBiR ma szczególną wagę, ponieważ nasz projekt został oceniony najwyżej spośród 59 zgłoszonych. Grant jest największym pod względem wartości w naszej historii. Głównym celem projektu, który zakłada połączenie technologii kropek kwantowych z ogniwami krzemowymi, jest osiągnięcie bardzo wysokich sprawności energetycznych, przy jednoczesnym zachowaniu atrybutów technologii kropek kwantowych, tj. transparentności warstw i utrzymania wydajności w trudnych warunkach oświetleniowych. Przewidywany termin zakończenia projektu to styczeń 2022 r. – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.