Surowce i paliwa

Krynicki Recykling: Zaliczka na dywidendę

Zarząd spółki Krynicki Recykling zwołał na 5 stycznia nadzwyczajne walne zgromadzanie. W jego trakcie akcjonariusze mają m.in. podjąć uchwałę o utworzeniu i użyciu kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy. Wstępnie wartość kapitału rezerwowego określono na ponad 2,6 mln zł.

Adam Krynicki, prezes firmy Krynicki Recykling.

Foto: Archiwum, Dominik Pisarek

Kwota ta ma być przeznaczona na sfinansowanie wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za pierwsze półrocze tego roku. Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to na każdą akcję może przypaść po 0,15 zł. Dla porównania, w tym roku z zysków za 2019 r. spółka wypłaciła po 0,2 zł na walor. Była to druga w historii spółki wypłata dywidendy.

Z ostatnich danych wynika, że grupa po trzech kwartałach wypracowała 73,4 mln przychodów i 7,7 mln zł czystego zarobku. Wzrost rok do roku wyniósł odpowiednio 2 proc. i 5 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.