Surowce i paliwa

Lotos: Gdański koncern inwestuje w logistykę

W tym roku Lotos na inwestycje logistyczne chce łącznie wydać ok. 170 mln zł. Głównymi projektami rozwojowymi są w tym zakresie: modernizacja terminalu paliw w Piotrkowie Trybunalskim i budowa morskiego terminalu przeładunkowego na Martwej Wiśle.
Foto: Bloomberg

Realizacja pierwszego z przedsięwzięć pozwoli na prawie czterokrotne (do 11,1 tys. m sześc.) zwiększenie pojemności magazynowych w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki temu rozszerzona zostanie też oferta terminalu o paliwa Lotos Dynamic oraz LPG. Ponaddwukrotnie (do 700 tys. m sześc. na rok) wzrosną jego zdolności przeładunkowe. Termin zakończenia projektu to przełom 2022 i 2023 r. Umowa z generalnym wykonawcą została już podpisana. Cała inwestycja pochłonie ok. 94 mln zł, z czego 11 mln zł w tym roku.

Ponadto w fazie realizacji jest rozbudowa nalewaka kolejowego nr 3. Zakładany budżet projektu to ok. 28,7 mln zł. Również w tym przypadku inwestycja ma być oddana do użytku na przełomie 2022 i 2023 r. Ponadto w fazie realizacji jest rozbudowa pojemności magazynowych i mocy nalewczych LPG. Jej planowany budżet to ok. 67 mln zł. Rozbudowa ma być ukończona w II kwartale 2023 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.