Surowce i paliwa

Orlen zwiększy wydatki na petrochemię

Dotychczasowe inwestycje w sztandarowy program są nieznaczne. W tym roku mają wzrosnąć, ale miliardy pochłoną dopiero w latach 2022–2023.
Foto: materiały prasowe

Wkrótce miną dwa lata, jak PKN Orlen ogłosił rozpoczęcie realizacji największej w swojej historii inwestycji dotyczącej programu rozwoju petrochemii o wartości ok. 8,3 mld zł. Koncern nie podaje jednak, ile do tej pory wydatkował na ten cel. Informuje tylko, że są to nieznaczne kwoty przeznaczone głównie na wstępne prace przygotowawcze.

– W 2020 roku spodziewamy się większych wydatków w porównaniu z latami 2018 i 2019. Największa część wydatków inwestycyjnych przypadnie jednak na lata 2022 i 2023 – informuje biuro prasowe Orlenu. Jednocześnie spółka podtrzymuje, że kluczowe przedsięwzięcia będą zrealizowane do końca 2023 r. Obecnie nie identyfikuje dla nich istotnych zagrożeń. Co więcej, zapewnia, że niezależnie od panujących warunków intensywnie kontynuuje prace projektowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.