REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PKN Orlen startuje z inwestycjami petrochemicznymi

W II kwartale ruszy budowa centrum badawczo- -rozwojowego, a potem trzech kluczowych instalacji.
Foto: materiały prasowe

Wkrótce PKN Orlen chce ruszyć z budową pierwszych obiektów i instalacji zaplanowanych w ramach programu rozwoju petrochemii, który ma być zrealizowany do 2023 r. kosztem 8,3 mld zł. Najbardziej zaawansowane są prace zmierzające do rozpoczęcia inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku.

– Obecnie koncern prowadzi rozmowy dotyczące spraw licencyjnych i projektów bazowych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to PKN Orlen zamierza etap ten zamknąć do połowy 2019 roku i symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku nastąpi już w II kwartale – twierdzi biuro prasowe. Dodaje, że w tej chwili – przy trwających rozmowach i negocjacjach – jest zbyt wcześnie, aby mówić o ostatecznej wielkości kosztów związanych z budową centrum, podobnie jak terminie zakończenia wcześniejszym niż 2023 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA