REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Mocno rośnie popyt na akcje Tesgasu

Inwestorzy liczą, że grupa zacznie wypracowywać jeszcze lepsze wyniki niż dotychczas. Przyczynić maja się do tego głównie prace związane z budową gazociągów.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W trakcie dzisiejszej sesji popyt na akcje Tesgasu mocno przewyższa podaż. O ile jeszcze na otwarciu notowań kurs był zbliżony do piątkowego zamknięcia, o tyle z każdą następną godziną wyraźnie rósł. Popołudniu sięgał już 5,7 zł, co oznaczało wzrost o 23,4 proc.

Stosunkowo duże zainteresowania walorami Tesgasu może być rezultatem oczekiwania dalszej poprawy skonsolidowanych wyników finansowych. Grupa szczególnie dużo zarabia w dwóch podstawowych obszarach działalności, czyli wykonawstwie obiektów gazowych i instalacji fotowoltaicznych. Wzrost wpływów z wykonawstwa jest możliwy dzięki pozyskiwaniu wysokowartościowych kontraktów na budowę gazociągów w południowej i wschodniej Polsce. W związku z tym, w większym stopniu niż dotychczas, angażowana jest do realizacji nowych umów zależna firma Stal Warsztat, specjalizująca się w obróbce metali. Coraz więcej zleceń na wykonawstwo instalacji fotowoltaicznych otrzymuje z kolei zależna piTERN.

Tesgas liczy na duże dodatkowe wpływy z tytułu realizacji zleceń dotyczących świadczenia usług wykonywania tzw. prób ciśnieniowych i stresowych na gazociągach dużych średnic. Kompetencje z tym związane otrzymał stosunkowo niedawno. Co równie ważne dziś jest jedyną polską firmą świadczącą próby ciśnieniowe i stresowe na gazociągach dużych średnic.

Z ostatnich danych wynika, że grupa Tesgas wypracowała po III kwartałach 2019 r. 92,9 mln zł przychodów i 2,5 mln zł czystego zarobku. Tym samym w ujęciu rok do roku wzrosły one odpowiednio o 65,2 proc. i o 117,9 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA