Surowce i paliwa

Udany debiut akcji APS Energia

Pierwszą transakcję walorami firmy na GPW zawarto po 5 zł. Potem handlowano nimi nawet po wyższych cenach. To 17. tegoroczny debiut na warszawskiej giełdzie.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Dziś na warszawskiej giełdzie zadebiutowały akcje APS Energii, firmy specjalizującej się w produkcji systemów zasilania awaryjnego. Pierwszą transakcję zawarto nimi po 5 zł, co oznaczało wzrost o 1 proc. w stosunku do kursu odniesienia. Porównując jednak kurs otwarcia z ceną emisyjną walorów serii E oferowanych latem po 4,5 zł, wzrost wynosił już 11,1 proc. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut od otwarcia papierami firmy handlowano w przedziale cenowym od 5 zł do 5,09 zł.

APS Energia to 477 spółka notowana na GPW i 17. debiutant na tym rynku w 2015 r. Spółka przeniosła się na główny parkiet z NewConnect. W tym roku było to ósme przejście z rynku alternatywnego i 43 w całej historii polskiego rynku kapitałowego.

Podczas debiutu Piotr Szewczyk, prezes APS Energia ujawnił, że spółka prowadzi rozmowy dotyczące akwizycji firm, które mogłaby uzupełnić jej ofertę. Chodzi zarówno o podmioty polskie jak i zagraniczne o obrotach do kilkudziesięciu mln zł rocznie. Jeśli prowadzone obecne negocjacje zakończą się sukcesem to do akwizycji może dojść jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Według prezesa APS Energia dziś wszystko wskazuje na to, że grupa osiągnie w tym roku rekordowe przychody i zyski. Największe wpływy osiąga kolejno na rynku polskim, rosyjskim, kazachskim i czeskim. Duży wpływ na ostateczne wyniki będzie miał kurs rubla, który jest dużo niższy niż rok temu. Niezależnie jednak od jego wysokości wyniki finansowe grupy mają osiągnąć najwyższy historyczny poziom.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.