REKLAMA
REKLAMA

Rekomendacje

Większość firm wyceniana jest niżej niż w rekomendacjach

Niemal dwie trzecie analizowanych przez nas firm jest teraz wycenianych niżej niż wynoszą ceny docelowe wydane dla nich rok temu. Ale nie brakuje miłych niespodzianek.
Foto: Adobestock

Wzięliśmy pod lupę rekomendacje wydane dla kilkudziesięciu spółek z rynku głównego 12 miesięcy temu. Z reguły taki jest horyzont inwestycyjny w raportach, więc można się przyjrzeć, jak w tym okresie radziły sobie spółki. Obecnie są one średnio wyceniane o ponad 15 proc. niżej niż w zeszłorocznych rekomendacjach – wynika z naszej analizy.

Spółki, które potaniały...

Jeśli przyjęlibyśmy, że rekomendacja trafiona to taka, w której kurs po 12 miesiącach mieści się w 10-proc. widełkach w stosunku do ceny docelowej – wtedy odsetek ten wyniósłby 26 proc. O 3 pkt proc. niższy jest odsetek firm, które wypadły (o ponad 10 proc.) lepiej od oczekiwań, a pozostałe 51 proc. jest o ponad 10 proc. tańszych, niż szacowali analitycy. W grupie „trafionych" rekomendacji znajdziemy m.in. wyceny od DM BDM (dla Orange czy Śnieżki), od DM BOŚ (np. Comarch, PlayWay) czy od Haitong Banku (np. Play).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA