REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ursus ma zgodę sądu na przyspieszone postępowanie układowe

Zarząd lubelskiej spółki ujawnił, że miesiąc temu wystąpił do sądu z wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Sąd przychylił się do wniosku i wyraził zgodę.
Foto: materiały prasowe

Zarząd Ursusa poinformował, że 11 września br.podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego (przyśpieszone postępowanie układowe), a 10 października złożył wniosek w sądzie. - Głównym powodem opóźnienia publikacji informacji poufnej w zakresie ochrony prawnie uzasadnionych interesów spółki była poważnie i bezpośrednio zagrożona kondycja finansowa spółki, w sytuacji gdy nie mają zastosowania przepisy dotyczące upadłości bądź restrukturyzacji, a niezwłoczne ujawnienie informacji poufnej zagrażałoby interesom akcjonariuszy, wierzycieli oraz spółce. Ustalenia w tym zakresie dokonane zostały w oparciu o regulację przepisów Prawa Restrukturyzacyjnego w zakresie początku ochrony dłużnika – wyjaśniła spółka w komunikacie.

Notowania akcji na stronie: www.parkiet.com/spolka/ursus

Jak podano, głównymi założeniami planu restrukturyzacyjnego załączonego do wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego są dezinwestycje polegające na sprzedaży wybranych elementów majątku trwałego, poprawa rentowności produkowanych i sprzedawanych wyrobów poprzez obniżenie własnych kosztów wytworzenia, dostosowanie struktury zatrudnienia do zmian zachodzących w spółce w ramach prowadzonego procesu, restrukturyzacja obecnego zadłużenia oraz redukcja kosztów prowadzenia działalności. Jak podkreślono, propozycje układowe, które zostały złożone wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego do Sądu miały charakter wyłącznie wstępny. - Żadne kroki związane z procesem ogłaszania upadłości nie są w tej chwili rozważane. Wypracowanie i zawarcie układu z wierzycielami oraz wprowadzenie niezbędnych zmian w funkcjonowaniu spółki będzie elementem, który zapewni jej stabilne funkcjonowanie w przyszłości – wyjaśniła spółka w komunikacie.

Komunikat Ursusa został negatywnie odebrany przez inwestorów. W trakcie piątkowej sesji notowania spółki spadały nawet o ponad 11 proc.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA