Przemysł

Dywidenda Timu będzie rosła

Zakładana przez zarząd firmy kontynuacja pozytywnego trendu w wynikach finansowych grupy w kolejnych latach będzie miała przełożenie na wyższe wypłaty z zysków.

Krzysztof Folta, prezes Timu.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Największy krajowy dystrybutor elektrotechniki z optymizmem patrzy w przyszłość, widząc potencjał do wzrostu zysków w najbliższych latach. Motorem poprawy będzie szybko rozwijający się rynek e-commerce.

Atrakcyjna dywidenda

Taki scenariusz szczególnie powinien cieszyć akcjonariuszy Timu, którzy mogą liczyć na sowite wypłaty z zysków. – Naszym celem jest, żeby dywidenda z roku na rok była coraz wyższa – deklaruje Krzysztof Folta, prezes Timu. Efekty są spodziewane już w przypadku tegorocznej dywidendy. – Biorąc pod uwagę wyniki za I półrocze i przyjmując, że II półrocze będzie na poziomie pierwszego, to można oczekiwać, że dywidenda wyniesie około 2,6 zł na akcję. Jeśli przyjęlibyśmy wariant bardziej realistyczny i optymistyczny, że trzeci i czwarty kwartał będą na poziomie drugiego kwartału, to dywidenda może wynieść około 3 zł na akcję – szacuje prezes. Zarząd nie wyklucza wypłaty dywidendy zaliczkowej w tym roku na poczet przyszłorocznej dywidendy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.