REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Koniec sporu w Dębicy. Goodyear kupuje akcje

Mniejszościowy akcjonariusz za sprzedaż walorów inwestorowi strategicznemu zgarnie prawie 80 mln zł. W zamian oponiarska spółka będzie miała wolną rękę w podejmowaniu decyzji.
Foto: Bloomberg

Rockbridge TFI, spółka zależna Altusa TFI, i Goodyear, większościowy udziałowcem Fabryki Oponiarskiej Dębica, porozumiały się, kończąc wielomiesięczny spór. Rynek zareagował wystrzałem notowań akcji producenta opon. W trakcie sesji jej papiery zyskiwały na wartości nawet prawie 10 proc., czemu towarzyszyły wyższe niż zwykle obroty. Kurs Altusa rósł nawet o 13 proc.

Wygaszanie konfliktu

Fundusz sprzedał wszystkie akcje Dębicy, dające prawo do 5,85 proc. głosów na walnym, amerykańskiemu koncernowi po 98 zł. Wartość transakcji wyniosła 79,2 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA