Przemysł

Apator za wyższą dywidendą

Apator przedstawił propozycję dywidendy z zysku za 2020 rok. Wynika z niej, że wypłata może być wyższa niż przed rokiem.
Foto: materiały prasowe

Zarząd producenta aparatury pomiarowej zarekomendował wypłatę w wysokości łącznie 1,20 zł brutto na jedną akcję z zysku wypracowanego w ubiegłym roku. Przy obecnym kursie wynoszącym około 25,50 zł daje to stopę dywidendy na poziomie ok. 4,7 proc.

Na poczet dywidendy z zysku za 2020 rok wypłacona została w dniu 31 grudnia 2020 roku zaliczka w wysokości 0,45 zł brutto na akcję. Zarząd proponuje wypłatę pozostałej części dywidendy w kwocie 0,75 zł brutto na akcję.

Zarząd zastrzega, że niniejsza rekomendacja może ulec zmianie, a ostateczna propozycja w zakresie wysokości dywidendy uzależniona będzie od sytuacji rynkowej, w szczególności wpływu pandemii na działalność grupy.

Z zysku za 2019 rok Apator wypłacił łącznie 1,10 zł dywidendy na akcję.

W trakcie środowych notowań za akcje Apatora płacono na giełdzie około 25,50 zł, co oznacza wzrost o 2 proc. względem kursu odniesienia z poprzedniej sesji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje spółki zwyżkowały o ponad 27 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.