Profesjonalny inwestor

Nasi sąsiedzi w czołówce krajów korzystających z kryptowalut

Mowa o Ukrainie i Rosji. Taki wniosek wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Chainalysis – Global Cryptocurrency Adoption Index.
Foto: Adobestock

Na podium rankingu uplasowała się też Wenezuela. Niżej są m.in. Chiny, Kenia i USA. Wprawdzie to właśnie w Stanach i Państwie Środka odnotowuje się transakcje kryptowalutowe o największym wolumenie, ale to czołowa trójka wykazuje największą aktywność wśród mniejszych, detalicznych użytkowników.

– Czołówka listy może wyglądać zaskakująco, ale tylko na pierwszy rzut oka – powiedziała Kimberly Grauer, szefowa badań w Chainalysis. – Na przykład Rosja ma długą historię korzystania z usług płatności elektronicznych. Ludzie są przyzwyczajeni do płatności cyfrowych, więc przejście na kryptowaluty może być dla nich prostsze – tłumaczyła.

Szczegóły rankingu ujawniają kilka ciekawych trendów w świecie cyfrowych płatności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.