REKLAMA
REKLAMA

Pracownicze plany kapitałowe PPK

Jesteśmy normalnym uczestnikiem rynku

WYWIAD | Ewa Małyszko z prezes PFR TFI rozmawia Piotr Skwirowski
Foto: Archiwum

Czym jest PFR TFI? Czym się różni od innych instytucji finansowych dopuszczonych do zarządzania PPK? I jaka jest jego rola w tym programie?

Jesteśmy typowym TFI, zarządzamy aktywami o wartości ponad 7 mld zł i 16 funduszami inwestycyjnymi, od funduszy zamkniętych, inwestujących w gospodarkę i rozwój polskich przedsiębiorstw, przez fundusze ukierunkowane na ekspansję zagraniczną, do specjalistycznych funduszy otwartych, jakimi są fundusze zdefiniowanej daty. W ramach pracowniczych planów kapitałowych pełnimy rolę instytucji wyznaczonej, co oznacza, że ustawodawca przewidział dla nas dodatkowe, specjalne, wynikające wprost z ustawy zadania. Przede wszystkim PFR TFI gwarantuje pracodawcom i pracownikom dostęp do oferty PPK.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA