REKLAMA
REKLAMA

Pracownicze plany kapitałowe PPK

Polacy szukają informacji o PPK

Pracownicze plany kapitałowe ruszyły z początkiem lipca. Na początek objęły przeszło 4 tys. największych firm. Takich, które zatrudniają co najmniej 250 osób. Stopniowo do programu będą włączane coraz mniejsze firmy, a także instytucje.
Foto: Adobestock

Docelowo PPK mają działać w zdecydowanej większości firm w Polsce. Wyjątki będą nieliczne. Program adresowany jest do 11,5 mln pracowników. Rząd liczy, że przystąpi do niego co najmniej połowa z nich, a z czasem liczba jego uczestników będzie rosła.

Polacy dość ostrożnie podchodzą do nowego programu oszczędzania. Badania pokazują, że jesteśmy nieufni, bo fiasko poprzedniego dużego rządowego programu emerytalnego, czyli OFE, podkopało nasze zaufanie do takich rozwiązań.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA