Portfel fundamentalny

Portfel fundamentalny Parkietu - spółki na marzec 2017. Eksperci zarabiają, ale trochę mniej

Spore zmiany w składach portfeli fundamentalnych. Czy wytypowane ma marzec spółki pozwolą na podtrzymanie dobrej passy brokerów?
Foto: Bloomberg

W lutym handel na warszawskim parkiecie przebiegał pod znakiem kontynuacji zwyżek głównych indeksów. Co istotne, do hossy przyłączyło się wiele spółek z szerokiego rynku, które do tej pory w niewielkim stopniu korzystały z dobrej koniunktury. Jednocześnie dodatkowych emocji dostarczył inwestorom trwający sezon publikacji raportów za IV kwartał 2016 r.

Eksperci biorący udział w naszej rywalizacji portfeli fundamentalnych nie do końca jednak wykorzystali nadarzającą się okazję. Wprawdzie wszyscy zakończyli miesiąc zyskiem, ale tym razem zostali w tyle za rynkiem. Uśredniona stopa zwrotu z wszystkich portfeli wyniosła w lutym 3 proc., podczas gdy indeks WIG znalazł się 5,5 proc. na plusie. Na pocieszenie zostaje im jedynie to, że okazali się lepsi w korespondencyjnym pojedynku z analitykami technicznymi, których portfel w lutym zarobił 2,7 proc. (podsumowaliśmy go we wtorkowym „Parkiecie").

 

 

Lider ucieka

W zakończonym miesiącu najbardziej zyskowny okazał się portfel zarządzany przez analityków z DM BDM. W tym czasie udało im się wypracować 8,5-proc. stopę zwrotu i wyprzedzili tym samym analityków Noble Securities i DM PKO BP, których portfel zwiększył wartość odpowiednio o 4,3 proc. i o 2,8 proc. Po dwóch miesiącach tegorocznych zmagań z rynkiem dodatnią stopą zwrotu mogą się pochwalić wszystkie rywalizujące biura maklerskie.

Na prowadzeniu umocnili się analitycy DM BDM. Ich portfel jest już o ponad 32 proc. grubszy niż na początku roku. Słabszy wynik Haitong Banku wykorzystali eksperci DM PKO BP, którzy wskoczyli na pozycję wicelidera i mogą się pochwalić stopą zwrotu na poziomie 13,9 proc. Analitycy Haitong Banku, jako trzeci zespół, po dwóch miesiącach są 11,7 proc. na plusie. Łącznie od początku 2017 roku fundamentalne portfele „Parkietu" mogą się pochwalić dodatnią uśrednioną stopą zwrotu na poziomie 13,4 proc., podczas gdy indeks WIG w tym samym czasie wzrósł o 12,6 proc.

 

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.