Medycyna i zdrowie

Mabion walczy o rejestrację w EMA

Spółka podpisała umowę z firmą Parelex, która na przeprowadzi ostatnią fazę badań klinicznych, wymaganych przez Europejską Agencję Leków (EMA). Pomoże także spółce w rejestracji na rynku amerykańskim.
Foto: materiały prasowe

Umowa zakłada przeprowadzenie pomostowego badania klinicznego (fazy I/II) wiodącego produktu spółki - leku MabionCD20. Jego realizacja obejmuje pozyskanie dodatkowych danych niezbędnych do rejestracji leku na rynku europejskim oraz rozpoczęcia produkcji w skali komercyjnej.

Umożliwi to rejestrację leku stosowanego w leczeniu chłoniaka i RZS w Europie. Dane pozyskane z badań klinicznych będą mogły także zostać wykorzystane w procesie rejestracji dla rynku amerykańskiego.

—  Konsekwentnie wdrażamy naszą strategię, która pozwoli nam na rejestrację leku w EMA i następnie na rozpoczęcie komercjalizacji w Europie wspólnie z naszym partnerem komercyjnym. Dzisiaj jesteśmy już na ostatniej prostej procesu rozwoju MabionCD20, dlatego bardzo cieszymy się ze współpracy z tak uznanym partnerem, jak Parexel. Jestem przekonany, że pozwoli nam to na sfinalizowanie procesu rejestracji produktu w skali komercyjnej - mówi Dirk Kreder, prezes zarządu Mabionu.

W piątek po godzinie 10 walory Mabionu taniały o ponad 6,5 proc., do 22,05 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.