Medycyna i zdrowie

Mabion: Problemy Novavaksu zaszkodziły kursowi

Posiadacze akcje Mabionu zaniepokoili się doniesieniami z zagranicy. Jak podał „Politico", amerykański koncern Novavax może mieć problemy z udowodnieniem, że jest w stanie wyprodukować szczepionkę na Covid-19 spełniającą standardy jakości wskazane przez regulatorów.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Autorzy tych doniesień powołują się na trzy pragnące zachować anonimowość osoby, mające bezpośrednią wiedzę na temat działalności Novavaksu.

Doniesienia te miały w środę negatywne przełożenie na notowania Mabionu (akcje w trakcie sesji taniały o ponad 10 proc.), który został włą-czony w łańcuch produkcyjny szczepionki na Covid-19. Kilkanaście dni temu informował o podpisaniu umowy, na podstawie której będzie wy-twarzać na skalę komercyjną na rzecz Novavaksu antygen szczepionki. Łączna wartość umowy sięga 1,5 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.