Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Czekając na raport

Na wtorkowej sesji akcje spółki biotechnologicznej drożały o ponad 36 proc. po godzinie 15. Firma informowała, że przyśpieszy publikację raportu za II kwartał i udostępni go w środę, 29 lipca.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

– W II kwartale wzrostowi przychodów „covidowych" towarzyszył prawie 50-proc. spadek pozostałych, wynikających ze sprzedaży standardowego asortymentu mikrobiologicznego oraz analitycznego. Wraz z odmrażaniem gospodarki w kraju i za granicą obserwujemy powrót sprzedaży standardowego asortymentu do dotychczasowych klientów – mówił przy okazji publikacji szacunkowych danych kwartalnych prezes spółki Łukasz Urban.

BioMaxima spodziewa się, że popyt na wyroby związane z diagnostyką Covid-19 utrzyma się w średnim horyzoncie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.