Medycyna i zdrowie

Pure Biologics: NCBR inwestuje w biotechnologię

Pure Biologics zawarło umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie projektu AptaMG prawie 11 mln zł. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 14,7 mln zł, a przyznana wysokość dofinansowania wynosi 10,8 mln zł. Planowany okres zakończenia i kwalifikowalności kosztów projektu kończy się 31 grudnia 2023 r.
Foto: Adobestock

Celem projektu AptaMG jest stworzenie filtra biomolekularnego służącego do aferezy pacjentów chorych na miastenię rzekomoporaźną (MG).

Projekt AptaMG będzie rozwijany w oparciu o platformę PureApta. To stworzona przez Pure Biologics modularna platforma selekcji modyfikowanych chemicznie aptamerów. Wrocławska spółka podkreśla, że jako jedna z nielicznych w skali globalnej dysponuje tego typu technologią.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.