REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Akcje Biomedu Lublin mocno w górę

W trakcie wtorkowej sesji notowania Biomedu Lublin rosły nawet o ponad 27 proc., przy dużo wyższych niż zwykle obrotach.
Foto: Adobestock

Inwestorów przekonała informacja, że producent farmaceutyków skutecznie zażegnał problemy z jakością swoich preparatów leczniczych Onko BCG oraz szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10. Spółka uzyskała potwierdzenie z niezależnego instytutu badawczego działającego przy Państwowym Zakładzie Higieny o pozytywnych wynikach jakościowych swoich produktów, co umożliwia dopuszczenie do obrotu i sprzedaż przebadanych serii preparatów.

– Była to już szósta z rzędu seria produktów (trzy serie Onko BCG i trzy serie szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10), która zanotowała pozytywne wyniki jakościowe. Żadna z serii wyprodukowanych w 2019 r. nie okazała się wadliwa, co pozwala na przyjęcie założenia, iż spółka trwale zażegnała problemy z jakością obu jej kluczowych produktów leczniczych, z którymi borykała się na przełomie lat 2018 i 2019 roku – informuje zarząd Biomedu Lublin.

Podkreśla, że udało się już usprawnić cały proces produkcyjny. – Spółka produkuje oba preparaty, wykorzystując 100 proc. swoich możliwości. Celem jest pokrycie zapotrzebowania w pierwszej kolejności rynku polskiego, a także rynków zagranicznych, gdzie popyt na produkty firmy stale wzrasta – wyjaśnia zarząd.

W styczniu tego roku spółka powiadomiła prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o czasowym wstrzymaniu obrotu szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 z powodu nieprawidłowości w procesie jej wytwarzania. Zlecono przeprowadzenie powtórnych badań kontrolnych produktu przez niezależny instytut badawczy. W ocenie zarządu, gdyby nie czasowe wstrzymanie produkcji leków z grupy BCG, Biomed odnotowałby najlepsze wyniki od lat.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA