REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mercator: Prezes dokupił akcji

Prezes Mercator Medical, Wiesław Żyznowski, w maju i kwietniu nabył na rynku łącznie ponad 47,6 tys. akcji spółki za prawie 300 tys. zł.

Prezes Mercator Medical Wiesław Żyznowski

Foto: materiały prasowe

Po publikacji wstępnych, szacunkowych danych finansowych za I kwartał 2019r. giełdowy kurs akcji Mercator Medical, dostawcy rękawic jednorazowych na rynkach blisko 70 krajów świata, zanotował solidny spadek. W rezultacie rynkowa wycena firmy to obecnie jedynie około 65 mln zł, podczas gdy w 2018 roku grupa zanotowała 420,4 mln zł przychodów i 30,6 mln zł wyniku EBITDA, a w IV kw. została uruchomiona ostatnia linia wytwórcza nowej fabryki rękawic z lateksu syntetycznego (inwestycja o wartości 117 mln zł).

Rozczarowaniem dla rynku były jednak wyniki finansowe I kwartału, w którym nastąpiła kumulacja negatywnych zjawisk, przez co wynik netto znacząco pogorszył (3 mln zł straty), a wartość EBITDA spadła o 77 proc., do 1,8 mln zł przy wzroście przychodów rok do roku o 36 proc. do 121 mln zł - Podjęte działania dostosowawcze wobec zmian rynkowych przynoszą efekty, a naszym celem jest widoczna poprawa rezultatów już od drugiego kwartału. Spadek kursu akcji od marca o około 60 proc. odczytuję jako pogłębienie niedowartościowania spółki na GPW. Wykorzystuję tę sytuację – skomentował Wiesław Żyznowski, prezes i akcjonariusz Mercator Medical.

Podczas poniedziałkowej sesji za papiery Mercatora płacono na giełdzie około 5,75 zł, co oznacza zwyżkę o prawie 4 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA