Medycyna i zdrowie

DM BOŚ obniża rekomendację dla Neuki

DM BOŚ obniża rekomendację dla Neuki z “kupuj” do “trzymaj”. Jak czytamy w raporcie, kurs akcji spółki zbliżył się do 12-miesięcznej wyceny docelowej domu maklerskiego.
Foto: Adobestock

"Oczekujemy dobrych wyników finansowych za I kw. br. za sprawą silnego wzrostu rynku i prognozujemy 41 mln zł zysku netto. W I kw. br. spółka zmagała się z presją na koszty logistyki (duży popyt) i koniecznością działania w warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego w związku z pandemią. Dodatkowo wyniki będą obciążone ujemnym wynikiem na różnicach kursowych (wpływ MSSF 16). Szacujemy, że dodatkowe koszty logistyki i straty na różnicach kursowych mogą obniżyć wyniki nawet o 10 mln zł w I kw. br" - czytamy w raporcie.

Autorzy oczekują w II kwartale spowolnienia dotychczasowego szybkiego tempa wzrostu rynku OTC i spadku popytu, który w ich ocenie przeniósł się z kwietnia na marzec.

Zakładają też nieco gorsze wyniki centrów medycznych i segmentu badań klinicznych, co będzie mocno widoczne w II kwartale.

"Jest mało prawdopodobne, że COVID-19 ustąpi nagle. Dlatego oczekujemy przyzwoitego wzrostu rynku aptecznego w 2020 roku, zwłaszcza w sezonie jesiennozimowym. Ponadto Neuca zamierza wypłacić dywidendę w łącznej wysokości 37 mln zł i przeprowadzić skup akcji własnych o wartości do 90 mln zł (przy maksymalnej cenie 450 zł na akcję), który potrwa do końca 2021 roku. W obecnych warunkach jest to rzadkość wśród giełdowych spółek. Dlatego też podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację relatywną (do rynku) Przeważaj. Nasza 12-miesięczna wycena docelowa spada o 7 proc. do 467,3 zł na akcję (poprzednio 435,6 zł)" - czytamy dalej.

Autorem raportu jest Sylwia Jaśkiewicz. Pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 20 kwietnia o 7:50.

W poniedziałek po 10 walor Neuki kosztował 492 zł za sztukę.

Załączniki

Powiązane artykuły