Medycyna i zdrowie

Bioton. Spółka wraca na radary inwestorów

O ponad 6 proc. drożały w czwartek akcje Biotonu w reakcji na publikację sprawozdania za zeszły rok.

Jeremy Launders, prezes Biotonu

Foto: materiały prasowe

– Wyniki są bardzo dobre. W IV kwartale i całym 2020 r. wzrosła sprzedaż insuliny, istotnie spadły koszty sprzedaży, a zadłużenie netto spadło do poziomu 1,1-krotności EBITDA – komentuje Krzysztof Radojewski, ekspert z Noble Securities.

W raporcie znalazły się też informacje dotyczące planów Biotonu związanych z rozwojem portfela produktów. Na początku 2021 r. Bioton uzyskał rejestrację substancji rekombinowanej insuliny ludzkiej, która obecnie jest komercjalizowana. Podkreślił również, że projekt wdrożenia analogów insuliny jest na dobrej drodze, a pierwszy produkt powinien pojawić się na rynku w 2023 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.