REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Wyprzedaż akcji Medicalgorithmics

W trakcie poniedziałkowej sesji kurs telemedycznej spółki spadał nawet o prawie 40 proc., czemu towarzyszyły dużo większe niż zwykle obroty. Chętnych do sprzedaży akcji Medicalgorithmics było tak wielu, że handel wystartował z opóźnieniem.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Przecena notowań to odpowiedź rynku na piątkowy komunikat spółki. Wynika z niego, że przychody amerykańskiej spółki zależnej Medi-Lynx będą niższe o ok. 8,4 mln USD rocznie. Spadek ma być efektem zmian stawek refundacyjnych za usługi Medi-Lynx stosowanych do rozliczeń z klientami niektórych ubezpieczycieli wykorzystujących sieć MultiPlan.

- Zgodnie z tym zawiadomieniem, stawki refundacyjne za usługi Medi-Lynx stosowane do rozliczeń z klientami niektórych ubezpieczycieli wykorzystujących sieć MultiPlan, a wynikające z umowy zawartej pomiędzy Medi-Lynx oraz MultiPlan w dniu 1 czerwca 2016 r., nie będą miały dalszego zastosowania - podała spółka w komunikacie.

Płatności otrzymywane przez Medi-Lynx w 2018 roku od wszystkich ubezpieczycieli korzystających z sieci MultiPlan stanowiły ok. 21,6 proc. przychodów Medi-Lynx za 2018 r., co daje kwotę 11,7 mln USD.

Spółka spodziewa się, że obniżone poziomy refundacyjne przyspieszą proces zmiany modelu biznesowego z modelu poza siecią ubezpieczeniową na model w sieci ubezpieczeniowej, co oznacza zawarcie długoterminowych umów na świadczenie usług bezpośrednio z ubezpieczycielami prywatnymi. - W konsekwencji, Medi-Lynx uzyska dostęp do nowych klientów, co pozwoli grupie na realizację strategii wzrostu biznesu. Spółka planuje odbudowę utraconych przychodów poprzez zwiększenie wolumenu sprzedaży, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów działalności operacyjnej Medi-Lynx – wyjaśniła spółka w komunikacie.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA