Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.05.2025 12:55 Publikacja: 08.05.2025 06:00
Foto: Adobestock
W wyniku pozyskania nowych klientów i uruchomienia dla nich usług spółka niemal podwoiła liczbę realizowanych badań, osiągając w I kwartale 2025 r. ponad 92 tys. sesji EKG. W efekcie przychody z kluczowego segmentu usług, uzależnione od liczby przeanalizowanych badań EKG, notują wzrosty z kwartału na kwartał. Najszybciej rośnie kluczowy rynek amerykański, na którym spółka chce zamknąć lukę w przychodach powstałą po zmianie modelu dystrybucji w USA i utracie głównego klienta. Zapowiadana przez zarząd firmy odbudowa przychodów jest kluczowa, by biznes jej znów był rentowny. – Utrzymujemy plan dojścia do rentowności operacyjnej na przełomie 2025 i 2026 roku – zapowiada Maciej Gamrot, członek zarządu ds. finansowych w Medicalgorithmics.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonał zajęcia egzekucyjnego wierzytelności spółki z rachunków bankowych. Zarząd deklaruje, że trwają prace nad ustabilizowaniem sytuacji płynnościowej.
Wrocławska spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego dotyczącego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
W wyniku uruchomienia nowych klientów i rozwoju na posiadanych rynkach spółka niemal podwoiła liczbę realizowanych badań osiągając w I kwartale 2025 r. ponad 92 tys. sesji EKG.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W ostatnich kwartałach przychody biotechnologicznej spółki wzrosły, ale marże nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zarząd deklaruje, że będą szły w górę. Zdaniem analityków w 2025 r. rzeczywiście są przesłanki poprawy rezultatów.
Branża biotechnologiczna znajduje się w przełomowym momencie. Ale na giełdzie tego nie widać. Większość firm z sektora jest wyceniana znacząco niżej niż w rekomendacjach – wynika z analizy „Parkietu”. Mediana potencjału zwyżek wynosi 32 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas