Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W wyniku pozyskania nowych klientów i uruchomienia dla nich usług spółka niemal podwoiła liczbę realizowanych badań, osiągając w I kwartale 2025 r. ponad 92 tys. sesji EKG. W efekcie przychody z kluczowego segmentu usług, uzależnione od liczby przeanalizowanych badań EKG, notują wzrosty z kwartału na kwartał. Najszybciej rośnie kluczowy rynek amerykański, na którym spółka chce zamknąć lukę w przychodach powstałą po zmianie modelu dystrybucji w USA i utracie głównego klienta. Zapowiadana przez zarząd firmy odbudowa przychodów jest kluczowa, by biznes jej znów był rentowny. – Utrzymujemy plan dojścia do rentowności operacyjnej na przełomie 2025 i 2026 roku – zapowiada Maciej Gamrot, członek zarządu ds. finansowych w Medicalgorithmics.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.