REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Synektik: Chwilowa zadyszka

Na czwartkowej sesji akcje producenta m.in. radiofarmaceutyków i dostawcy urządzeń medycznych taniały o ponad 4,5 proc., do 13,84 zł.

Firma przedstawiła przewidywane wyniki sprzedaży za I kwartał roku finansowego 2019, który przypadał na IV kwartał minionego roku kalendarzowego. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży miały wynieść 37,5 mln zł. Stanowi to 57 proc. wartości sprzedaży za analogiczny okres poprzedniego roku.

– Od kilku kwartałów większa część przychodów grupy pochodzi z dostaw sprzętu medycznego, rozwiązań IT i usług. Również w minionym kwartale odpowiadały za większość przychodów, a przesunięcie finalizacji kilku transakcji przesądziło o spadku przychodów – ocenia Dariusz Korecki, wiceprezes zarządu. – Równocześnie początek roku w wykonaniu radiofarmaceutyków był bardzo udany, zdecydowanie lepszy od naszych oczekiwań.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA