Medycyna i zdrowie

Nanogroup: pozytywne wyniki badań podnoszą kurs

Spółka zależna Nanogroup, NanoSangui, otrzymała od American Heart of Poland raport z badań płynu perfuzyjnego służącego do przechowywania i transportu organów.
Foto: Adobestock

“W podsumowaniu raportu z badań stwierdzono, że: „Analiza porównawcza referencyjnego płynu UW (University of Wisconsin) z płynem NanoSanguis (NS, z funkcją przenoszenia gazów oddechowych) perfuzji 24-godzinnej pobranych nerek świńskich, na podstawie raportu cząstkowego z American Heart of Poland - wykazano istotnie znamienną przewagę płynu NanoSanguis (p=0,01) w ograniczaniu ostrej martwicy kłębuszkowej w ocenie histopatologicznej i brak istotnych różnic w odniesieniu do innych ocenianych parametrów histopatologicznych” - czytamy w komunikacie.

W ocenie klinicznej oznacza to ponad dwukrotnie rzadsze ryzyko martwicy kłębuszkowej i tym samym poprawę sprawności fizjologicznej organu. Zapowiedziano, że w najbliższym czasie planowane są dalsze badania z wydłużonym okresem perfuzji i w różnych temperaturach utrzymywania organów.


Według zarządu NanoSanguis, wyniki raportu umożliwią rozpoczęcie procesu rejestracji produktu przez amerykańską Agencję Żywności i Leków oraz Europejską Agencję Leków jeszcze w tym roku.


Walory Nanogroup zdrożały o prawie 9 proc., 2,06 zł. Kapitalizacja przekracza 28,7 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.