REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Tomasz Łapiński: Fuzja Cordii z Polnordem to jedna z opcji

WYWIAD | Tomasz Łapiński z członkiem zarządu spółki Cordia International rozmawia Adam Roguski

Tomasz Łapiński

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Cordia stała się właścicielem prawie 66 proc. akcji Polnordu. Historia pokazuje, że zazwyczaj nowy inwestor planuje przejęcie nad spółką pełnej kontroli i wycofanie jej z giełdy (vide Robyg, Capital Park, Vantage). Czy Polnord pozostanie na warszawskiej giełdzie? Czy w przyszłości możliwe jest połączenie firm – wejście Cordii na GPW przez Polnord?

Na ten moment nie planujemy wycofania spółki z giełdy. W przyszłosci nie wykluczamy też wejścia Cordii na GPW przez Polnord, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby deklarować jakąkolwiek decyzję w tym zakresie. Taki ruch musi być poprzedzony wnikliwą analizą aktywów Polnordu i realizowanych projektów. W ramach przygotowań do transakcji nie mieliśmy możliwości przeprowadzenia pełnego due diligence, które zazwyczaj robi się przy tego typu przejęciach. Z uwagi na to, że spółka jest notowana na giełdzie, nie wszystkie dane, których potrzebujemy, mamy już do dyspozycji. Dalsze decyzje będziemy podejmować po przejrzeniu wszystkich aktywów i zakończeniu odpowiednich analiz.

Czy planowane są zmiany w kierownictwie Polnordu, np. unia personalna zarządów spółek?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA