Kryptowaluty

Bitcoin lepiej widziany

Goldman Sachs może wkrótce zaoferować swoim bogatym klientom możliwość inwestowania w bitcoina oraz w inne aktywa cyfrowe.
Foto: Adobestock

– Przyglądamy się możliwości zaoferowania dostępu do pełnego spektrum inwestycji w bitcoiny oraz aktywa cyfrowe, niezależnie czy to będzie „właściwy" bitcoin, derywaty czy tradycyjne wehikuły inwestycyjne – ogłosiła w rozmowie z CNBC Mary Rich, szefowa działu aktywów cyfrowych w Goldman Sachs Private Wealth Management.

To już kolejna wielka instytucja finansowa z Wall Street, która przygotowuje się, by dać swoim bogatym klientom możliwość inwestowania w kryptowaluty. W połowie marca Morgan Stanley rozsyłał swoim doradcom finansowym informację, że mogą informować zamożnych klientów o powstaniu trzech nowych funduszy, które mają możliwość inwestowania w bitcoiny. Fidelity, jedna z największych na świecie firm zarządzających aktywami, złożyła natomiast w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o zatwierdzenie ETF śledzącego indeks wartości bitcoina. Kilka wniosków o bitcoinowe ETF złożyły też mniejsze firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.