Handel i konsumpcja

Las Vegan's: Inwestorzy dopisali

Spółka córka Manufaktury Czekolady Chocolate Story zebrała 1 mln zł na stworzenie marki wegańskich czekolad na platformie Crowdway.
Foto: materiały prasowe

Jak podkreśla prezes Marcin Parzyszek, crowdfunding udziałowy pomógł nie tylko w zebraniu funduszy, ale i m.in. w wybadaniu gotowości rynku na tego typu produkty.

– Pomysł na sprzedaż wegańskiej czekolady oraz zorganizowania zbiórki dojrzewał w nas od dwóch lat. Uważamy, że skoro udało nam się dotrzeć ze zbiórką do małych inwestorów, to rynek jest gotowy na takie produkty – stwierdził. – Ponadto, czekolada wegańska, sprzedawana w ekologicznych opakowaniach, jest spójna z modelem biznesowym prowadzonym także w Manufakturze. Myślę, że właśnie ta spójność i jasny komunikat spowodowały, że inwestorzy zainteresowali się naszą ofertą – podkreślił.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.