Handel i konsumpcja

Moliera2: Luksus dobrze się sprzedaje

Platforma internetowa Moliera2 notuje w tym roku 30 proc. wzrost. Zapowiada dalszy dynamiczny rozwój
Foto: materiały prasowe

Firma sprzedająca takie marki jak Manolo Blahnik, Valentino czy Burberry została przejęta przez notowaną na NewConnect grupę Modern Commerce. Finalizacja transakcji była możliwa dzięki emisji akcji o wartości 80 mln zł. Nowy właściciel podał, że Moliera2.com notuje najlepsze wyniki w historii. Na koniec sierpnia narastająco sprzedaż wyniosła 66,8 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 30 proc.

W tym samym okresie wynik EBITDA wyniósł 3,2 mln zł i był wyższy o 21 proc., a zysk netto 1,9 mln zł jest 90 proc. wyższy rdr. - Dołączenie Moliera2.com do naszej grupy otwiera nowe możliwości, które wierzymy, że przełożą się na jeszcze dynamiczniejszy wzrost. Naszą ambicją jest zbudowanie lidera e-commerce rynku dóbr luksusowych – mówi Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce.

W ofercie publicznej o wartości 80 mln zł inwestorzy objęli 148,1 mln akcji. Inwestorzy indywidualni objęli 106,7 mln akcji, w tym Wirtualna Polska Holding 18,52 mln akcji. Pozostałe 41,4 mln akcji objęli inwestorzy instytucjonalni. Pozyskane środki zostały przeznaczone na przejęcie właściciela marki Moliera2.com, spółki IT Fashion Polska Group & Partners Sp. z o.o., i będą wydawane na realizację bieżących projektów inwestycyjnych prowadzonych przez Grupę Modern Commerce. To grupa sklepów e-commerce związana z dobrami premium. Jest właścicielem sklepów internetowych ZłoteWyprzedaże.pl – jednego z największych w Polsce wyprzedażowych sklepów online z markami premium oraz Mamissima.pl – sklepu internetowego z akcesoriami i zabawkami dla dzieci.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.